قیمت و مشخصات سوبارو Trailseeker ۲۰۲۶ در آمریکا

مقاله

قیمت و مشخصات سوبارو Trailseeker ۲۰۲۶ در آمریکا

معرفی قیمت، مشخصات و امکانات سوبارو Trailseeker ۲۰۲۶ در آمریکا؛ از برد و شارژ سریع NACS تا تیپ‌ها، تجهیزات، ظرفیت یدک‌کشی و جایگاه بازار این شاسی‌بلند الکتریکی.

زمان مطالعه: 7 دقیقه
دنبال کردن در گوگل

قیمت‌گذاری سوبارو Trailseeker در ایالات متحده

سوبارو حالا ابزار پیکربندی نسخهٔ تماماً جدید شاسی‌بلند الکتریکی Trailseeker مدل ۲۰۲۶ را در بازار ایالات متحده فعال کرده است. نقطهٔ ورود به محدودهٔ قیمت با تیپ Premium از 39,995 دلار آغاز می‌شود. تیپ Limited با قیمت شروع 43,995 دلار و بالاترین تیپ Touring از 46,555 دلار آغاز می‌شود. در بیشتر ایالت‌ها باید هزینهٔ مقصد (destination charge) حدود 1,450 دلار را نیز در نظر گرفت که رقم نهایی تحویل در خیابان را کمی افزایش می‌دهد.

این قیمت‌ها نشان‌دهندهٔ استراتژی سوبارو در ورود رقابتی به بازار شاسی‌بلندهای الکتریکی خانوادگی است؛ ترکیبی از قابلیت‌های آفرود شناخته‌شدهٔ برند و مشخصات فنی الکتریکی معاصر. برای خریداران علاقه‌مند به خودروهای الکتریکی، این مدل با امکانات استاندارد و سطح‌بندی مشخص، گزینهٔ معقولی در بازهٔ قیمتی متوسط رو به بالا ارائه می‌دهد. توجه داشته باشید که مشوق‌های مالیاتی ایالتی و فدرال، هزینهٔ مالکیت را تغییر می‌دهند و در دسترس بودن آن‌ها بسته به محله و مقررات محلی متفاوت است.

چرا Trailseeker اهمیت دارد

در نگاه اول Trailseeker به خاطر تلفیق DNA سوبارو—از جمله تمرکز بر سیستم چهارچرخ محرک و قابلیت‌های عملی—با عملکرد الکتریکی جلب توجه می‌کند. این کراس‌اوور به صورت استاندارد از پیکربندی دو موتور (twin-motor) با سیستم چهارچرخ محرک بهره می‌برد و باتری 74.7 کیلووات‌ساعتی دارد. سوبارو اعلام کرده که طی یک شارژ کامل محدودهٔ حرکتی حدود 280 مایل (حدود 450 کیلومتر) را فراهم می‌آورد و از شارژ سریع DC تا 150 کیلووات از طریق درگاه استاندارد آمریکای شمالی NACS پشتیبانی می‌کند؛ ویژگی‌ای که برای شبکهٔ شارژ و تجربهٔ سفرهای بین‌شهری اهمیت دارد.

برای بسیاری از طرفداران غافل‌گیرکننده است که Trailseeker سریع‌ترین سوباروی تولیدی تاریخ ایالات متحده محسوب می‌شود، به‌طوری‌که در شرایط ایده‌آل شتاب صفر تا 60 مایل بر ساعت (0-60 mph) را در حدود 4.4 ثانیه ثبت می‌کند. این نرخ شتاب حتی از سریع‌ترین نسخه‌های WRX هم تندتر است؛ اما با این سرعت بالا همچنان به‌عنوان یک کراس‌اوور میان‌سایزِ کاربردی و با قابلیت‌های واقعی معرفی می‌شود. موتورهای الکتریکی گشتاور فوری تولید می‌کنند که باعث شتاب‌گیری سریع می‌شود، در حالی که شاسی و سیستم تعلیق برای حفظ تعادل بین راحتی روزمره و هندلینگ فعال تنظیم شده‌اند.

مشخصات کلیدی و توانمندی‌ها

  • پیشرانه: دو موتور استاندارد چهارچرخ محرک، 375 اسب‌بخار
  • باتری: 74.7 کیلووات‌ساعت
  • برد تقریبی: حدود 280 مایل (450 کیلومتر)
  • شتاب 0-60 mph: حدود 4.4 ثانیه
  • شارژ سریع: تا 150 کیلووات (NACS)
  • ارتفاع از سطح زمین: 8.3 اینچ (≈211 میلی‌متر)
  • حجم بار: 32.2 فوت مکعب (≈912 لیتر)
  • ظرفیت یدک‌کشی: 3,500 پوند (1,588 کیلوگرم)
  • بار ایستا روی ریل سقف: 700 پوند (318 کیلوگرم)

اعداد کاربردی مانند 8.3 اینچ ارتفاع از سطح زمین و ظرفیت یدک‌کشی 3,500 پوند نشان می‌دهد که حتی در قالب یک خودروی الکتریکی، سوبارو به ویژگی‌های آفرودی و کاربری واقعی پایبند مانده است. Trailseeker دارای سپر جلوی جسور و مقاوم، لوگوی ستاره‌ای روشن‌شونده و گزینهٔ رینگ‌های 18 یا 20 اینچی است که هم به جنبهٔ ظاهری و هم به استحکام ساختار کمک می‌کند. علاوه بر این، طراحی بدنه و محافظات زیر خودرو با هدف کاربری چندمنظوره در مسیرهای خاکی و آسفالت طراحی شده تا خریداران خانوادگی و ماجراجو را پوشش دهد.

در عمل، محدودهٔ واقعی پیمایش تحت تأثیر آب‌وهوا، الگوی رانندگی، استفاده از سیستم‌های کمکی مثل تهویه مطبوع، و بار یا کشش خواهد بود؛ به‌ویژه هنگام یدک‌کشی یا عبور از مسیرهای کوهستانی که مصرف انرژی افزایش می‌یابد. سوبارو احتمالاً تنظیمات بازیابی انرژی (regen) و نقشه‌های رانندگی متنوعی برای بهینه‌سازی مصرف در شرایط متفاوت ارائه می‌دهد تا برد واقعی نزدیک‌تر به ارقام اعلامی باقی بماند.

برجسته‌های تیپ‌ها و تجهیزات

سوبارو یک پل واضح از نظر تجهیزات بین تیپ‌ها گذاشته تا خریداران بتوانند بر اساس سبک زندگی و بودجهٔ خود انتخاب کنند. هر تیپ امکانات پایهٔ ایمنی و راحتی را با تاکید بر تجربهٔ رانندگی ایمن و راحت فراهم می‌آورد، و آپشن‌ها یا بسته‌ها امکانات لوکس‌تری اضافه می‌کنند تا رقابت در بازار شاسی‌بلندهای الکتریکی حفظ شود.

Premium (شروع از 39,995 دلار)

تجهیزات استاندارد شامل نمایشگر اطلاعات‌سرگرمی 14 اینچی لمسی با Apple CarPlay و Android Auto بی‌سیم، صندلی‌های جلو گرم‌شونده، دو پد شارژ بی‌سیم، درپُشت برقی صندوق (power liftgate)، تکنولوژی کمک‌راننده EyeSight، حالت X-MODE دوگانه برای کنترل بهتر کشش و عبور در سطوح لغزنده، شست‌وشوی چراغ‌ها و یک سامانهٔ کاهش حواس‌پرتی است. این ترکیب ایمنی فعال و راحتی دیجیتال، Trailseeker را برای استفادهٔ روزمره و سفرهای خانوادگی مناسب می‌سازد.

سیستم EyeSight یکی از نقاط قوت سوبارو در حوزهٔ ایمنی است و شامل عملکردهایی چون ترمز خودکار اضطراری، هشدار خروج از خط، و کنترل تطبیقی پویای سرعت (در برخی نسخه‌ها) می‌شود که برای رانندگی شهری و بین‌شهری ارزش افزوده ایجاد می‌کند. نمایشگر 14 اینچی نیز تجربهٔ اتصال و ناوبری را به‌روزرسانی می‌کند و سازگاری با سیستم‌های تلفن هوشمند، امکان استفادهٔ راحت از نقشه، رسانه و تماس‌ها را فراهم می‌آورد.

Limited (شروع از 43,995 دلار)

تیپ Limited رینگ‌های بزرگ‌تر، صندلی‌های عقب بیرونی گرم‌شونده، سیستم صوتی Harman Kardon با کیفیت بالاتر، مانیتور دید پانورامیک (panoramic view monitor)، غربیلک فرمان چرمی گرم‌شونده، کلید دیجیتال، دسترسی بدون لمس برای در صندوق و یک خروجی 120 ولت در محفظهٔ بار عقب را اضافه می‌کند. این مجموعه برای کسانی مناسب است که ترکیبی از راحتی بیشتر، امکانات سرگرمی ارتقا یافته و قابلیت‌های باربری پیشرفته می‌خواهند.

سیستم صوتی Harman Kardon بهبود تجربهٔ صوتی داخل کابین را برای سفرهای بلندمدت فراهم می‌آورد و مانیتور پانورامیک به پارک کردن و مانور در فضاهای تنگ کمک می‌کند؛ خصوصیت مهمی برای خریدارانی که در شهرهای شلوغ زندگی می‌کنند اما هنوز نیاز به ظرفیت بار و یدک‌کشی دارند.

Touring (شروع از 46,555 دلار)

تیپ Touring در بالاترین سطح، صندلی‌های جلو تهویه‌شونده و گرم‌شونده، راحتی‌های اقلیمی اضافی مانند گرم‌کنندهٔ تشعشعی برای پاها، تزئینات جلوهٔ براق مشکی در کاپوت، و سقف شیشه‌ای پانوراما با پردهٔ برقی را ارائه می‌دهد تا فضای داخلی لوکس‌تر و دل‌پذیرتری فراهم آید.

چرم به‌عنوان آپشن با 300 دلار هزینهٔ اضافی در دسترس است، در حالی که یک بستهٔ چرمی همراه با رنگ دو‌تون (bi-tone) با قیمت 795 دلار در زمان عرضه ارائه می‌شود. رنگ Daybreak Blue Pearl به‌عنوان انتخاب رنگ پریمیوم با هزینهٔ 395 دلار عرضه می‌شود؛ دیگر رنگ‌های قابل انتخاب شامل Sapphire Blue Pearl، Brilliant Bronze Metallic، Crystal Black Silica، Crystal White Pearl و Magnetite Gray Metallic هستند. تنوع رنگ و گزینه‌های داخلی به مشتریان امکان می‌دهد خودرویی با سلیقهٔ شخصی‌سازی‌شده دریافت کنند.

موقعیت بازار و تولید

Trailseeker در کارخانهٔ موتوماچی تویوتا ساخته می‌شود که نشان‌دهندهٔ همکاری فنی سوبارو و تویوتا در پلتفرم‌های الکتریکی و تولید است. این خودرو سومین خودروی الکتریکی سوبارو در خط تولید ایالات متحده است و در کنار سولترا (Solterra) جمع‌وجور و مدل کوچکتر Uncharted قرار می‌گیرد. در مقایسه با سولترا، Trailseeker بزرگ‌تر و بلندتر است و فضای داخلی بیشتری را فراهم می‌کند و تمرکز بیشتری بر عملکرد و قابلیت‌های کاربردی دارد.

رویکرد سوبارو در توسعهٔ Trailseeker نشان می‌دهد که این برند می‌خواهد هم مشتریان سنتی طرفدار قابلیت‌های آفرود را حفظ کند و هم خریداران جدید حوزهٔ خودروهای الکتریکی را جذب نماید. با توجه به شبکهٔ خدمات و نمایندگی‌های سوبارو در آمریکا و قابلیت‌های عملی این مدل—از جمله ظرفیت یدک‌کشی، فضای بار معقول و برد مناسب—Trailseeker می‌تواند برای خانواده‌ها، علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی و کسانی که می‌خواهند به سمت خودروهای برقی حرکت کنند، جذاب باشد.

نکات برجسته به‌صورت خلاصه:

  • قیمت شروع 39,995 دلار (تیپ Premium)؛ هزینهٔ مقصد +1,450 دلار
  • برد حدودی ~280 مایل، شارژ سریع تا 150 کیلووات
  • شتاب 0-60 mph در حدود 4.4 ثانیه؛ توان 375 اسب‌بخار

Trailseeker گامی جالب برای سوبارو است: بخشی از آن یک خودروی الکتریکی عملکردگرا، بخشی دیگر یک کراس‌اوور مقاوم و در مجموع ساخته شده است تا جای پای برند را در بازار رو به رشد شاسی‌بلندهای الکتریکی گسترش دهد. با ترکیب ویژگی‌های آفرود، کاربری خانوادگی و برد مناسب، این خودرو موقعیتی رقابتی در کلاس میان‌قیمت الکتریکی‌ها دارد و می‌تواند هم طرفداران دیرینهٔ سوبارو و هم خریداران جدید EV را هدف قرار دهد.

منبعautoevolution.com

نظر بگذارید

نظرات (6)

فلز_موتور

Daybreak Blue Pearl به‌عنوان رنگ پریمیوم با هزینهٔ 395 دلار ارزشش داره یا بهتره رنگ‌های دیگه رو انتخاب کنیم؟

سایبر_کاو

واقعاً ترکیب آفرود با EV جذابه اما باید دید عملکرد توی جاده‌های شهری و مصرف در آب و هواهای مختلف چطور می‌شه.

نردبان_دنیای

من هم توی شهرمون با EV تجربه کردم شبکه شارژ DC تا 150 کیلووات خیلی فرق داره. آیا اینجا هم NACS به خوبی کار می‌کنه؟

درایو_لاین

واقعاً این پلتفرم مشترک با تویوتا چقدر به صرفه ست؟ خدمات پس از فروش و هزینه‌های نگه‌داری برای Trailseeker چطور خواهند بود؟

کوین_فینکو

قیمت‌گذاری توی این کلاس وسط بازار به نظر منطقی میاد اما واقعاً آیا Trailseeker به اندازه کافی یدک‌کشی 3500 پوند داره و regen چقدر اثر می‌ذاره؟

رودیکو_موتور

وای Trailseeker سریع ترین سوبارو تاریخ؟ 4.4 ثانیه 0-60 و برد ~280 مایل واقعاً جالبه. با این قیمت پایه داره رقابت EV رو جدی می‌کنه.